Co na pasożyty

Co na pasożyty

Cześć, czy uważacie, że zastosowanie domowego odrobaczania u dzieci jest bezpieczne? Czy trzeba odrobaczać całą rodzinę, jak dziecko ma pasożyty? Dajcie znać, bo jestem aktualnie w kropce :D

pawel253 

Posty: 3

 
Jak nie przestrzegasz zasad higieny, nawet minimalnie to na pewno masz pasożyty w sobie. To jest po prostu nieuniknione.

opiter78

Posty: 5

 
Profilaktycznie, codziennie czosnek, bo to uniwersalny antybiotyk. Jak nie pomoże to już musisz szukać czegoś poważniejszego. Całe szczęście, że kuracja odrobaczania trwa stosunkowo krótko.

Klarka34

Posty: 19

 
Owsiki i lamblie to chyba u nas w kraju najpopularniejsze robactwo, ale dość proste w usuwaniu. Gorzej, jeżeli zaatakował tasiemiec. Wtedy to już nawet chirurgia wchodzi w grę.

chchiyan

Posty: 17

 
O odrobaczaniu chyba najlepszy artykuł, wywiad z lekarzem w sieci masz na http://odkrycia.medicalfakt.pl i naprawdę pomaga. Możesz się ukierunkować na odpowiednią suplementację, a nie na metody chemiczne. Nie warto sobie przy okazji odrobaczania zniszczyć organizmu, bo wiele osób niestety do tego zmierza.

Yuri20

Posty: 19

 
Żółć zawsze wypada zbadań, kał oczywiście. Wtedy zazwyczaj jest wszystko jasne i czy odrobaczanie w ogóle skończyło się powodzeniem.

atek562

Posty: 8

 
Robaki przechodzą na najbliższych, co wymaga najczęściej dalszej diagnostyki wszystkich członków rodziny. Potwierdzam, bo u mnie było tak samo.

Czarek

Posty: 4

 
Bardzo dobrze z tych domowych sposobów to działa czosnek na robactwo. Najważniejsze, żeby jaj się pozbyć pasożytów, bo te potrafią naprawdę długo przetrwać.

andrew66

Posty: 11

 
Jak masz dziecko to suplementacja na pasożyty dla wszystkich powinna być, bo się łatwo ten syf przenosi.
My od zwierząt łapaliśmy robactwo, ale stosunkowo łatwo pokonać właśnie odpowiednimi suplementami. Trochę problemu mieliśmy z dopasowaniem właściwych środków, ale to trwa raczej chwilę.

Yuri20

Posty: 2

 
Jeszcze zobacz, jaki czas jest rozwoju larw, bo kurację zazwyczaj odrobaczania się w międzyczasie powtarza na wszelki wypadek.

bruklin187

Posty: 6