Praca w niemczech

Praca w niemczech

Cześć, pracuję obecnie w szpitalu wojewódzkim, jednym z większych w Polsce, ale to co się dzieje w placówce przez ostatni rok to absolutna masakra. Myślę nad wyjazdem do Niemiec, koniecznie, bo język jako tako ogarniam. Pomóżcie. Z kim rozmawiać, żeby zrobić bezproblemowo taki transfer?

michał

Posty: 6

 
Już przy robieniu specjalizacji uczyłem się niemieckiego, certyfikacja weszła w grę i pojechałem do Niemiec dość szybko po wyrobieniu jakiejś tam reputacji. Tak to mogę określić. Szukałem wstępnie alternatywnego miejsca pracy, ale najlepsze warunki dostałem od www.konsultant24.pl , a naprawdę dużo podobnych serwisów przerobiłem. Z wieloma osobami rozmawiałem. Chciałem mieć coś poważnego do dyspozycji i to według mnie najlepsze polecenie teraz na rynku.

deamonix1

Posty: 2

 
Nie dziwę się, że Polacy tak bardzo idą do medycyny alternatywnej, bo szpitale olewają, nie mają środków, a polityczne decyzje pogrążyły służbę zdrowia w kryzysie. Zaciera się na razie, ale szambo wybije. Lepiej uciekać, póki ma się jeszcze możliwości.

Marioleczka

Posty: 9

 
W Niemczech co roku stawki dla lekarzy wzrastają niezależnie od specjalizacji, a w Polsce stoją w miejscu latami :D Ciekawe, co?

gruszk34

Posty: 13

 
W Polsce bardzo mocno spada liczba młodych lekarzy. Wystarczy zazwyczaj komunikatywny niemiecki, aby od ręki cię przyjęli.

Fanatyk

Posty: 6

 
Poszukaj tzw. koleżeńskich ofert przeniesienia specjalizacji za granicę, bo się sprawdzają, a i formalności ktoś za ciebie dopełni zawsze. W Niemczech jest ostry popyt na lekarzy z Polski, mocny szacunek. Tam się inaczej żyje po prostu. Tylko warto zobaczyć, jak prosperuje konkretny region, trochę kulturowo się zapoznać, bo przeskok jest spory.

wacek56

Posty: 6

 
Tak naprawdę to polscy lekarze zastępują niemieckich, bo tam też jest emigracja specjalistów paradoksalnie. Warto o tym wiedzieć :)

Seb345

Posty: 19